Avtor: zuponikva Objavljeno: 3. 07. 2022

Oznanila - Dodatna oznanila

Od ponedeljka do četrtka je potekal letošnji oratorij. Udeležilo se ga je 59 otrok in 15 animatorjev. Posebej se zahvaljujemo voditeljici oratorija Sari Koražija in vsem animatorjem, OŠ Dramlje, kjer so nam kuhali kosilo, Danici Čater za transportne posode, Klančarjevim za pranje posode, Jankotu Šibalu in Cirili Lavbič za dostavo hrane in drugo pomoč, Občini Šentjur za finančno podporo, podjetju Vivapen za pisalne pripomočke, številnim dobrotnikom, ki ste poskrbeli za pecivo, sadje, sladoled in druge priboljške in seveda vsem staršem, ki ste nam otroke zaupali. Osrednja junak je bil sv. Ignacij Lojolski, ki je navduševal otroke in animatorje za Božjo slavo. Tako kot se je na romanje odpravil on, je tudi oratorij poromal na Sladko Goro, zato iskrena hvala tudi župniku Damjanu Ratajcu, ki nas je sprejel. Naj navdušenje za Gospoda ostane stalnica v življenju vsakega izmed nas.

Bliža se že Stična mladih in nekaj drugih ponudb za mlade. Poglejte na oglasno desko.

V tem tednu je podjetje Prosignal nadgradilo varovanje v naši cerkvi. V cerkvi so namestili nekaj senzorjev in nekaj videokamer, s čimer računamo, da bo mogoče zagotoviti večjo varnost v času, ko je cerkev čez dan odprta. Prosim, da upoštevate oznake in omejitve gibanja po cerkvi. Odslej bo čez dan mogoče sedeti le v klopeh pod korom.

Kot veste, to nedeljo začenjam camino, to je romanje k sv. Jakobu v Kompostelo v Španiji. Priporočam se v molitev, tudi sam se vas bom rad spomnil na romanju. V nedeljo bo že z vami nekdo od kapucinov in tako bo ostalo ves mesec julij. Med tednom sv. maš ne bo, nedeljska sv. maša bo v soboto ob 19.00, v nedeljo pa samo ob 9.00. Radi pridite. V nujnih primerih bo za pomoč na razpolago br. Vinko Škafar (Celje – Sv. Cecilija). Dosegljiv je na tel. št.: 031 542 238, prav tako na e-naslov: vinko.skafar@rkc.si.

Danes je prva nedelja v mesecu juliju, zato bo po maši darovanje okrog oltarja.

Tokrat ni nove številke Družine, saj je bila pretekli teden novomašna številka, ki je dvojna. Slovenska karitas pa vabi k zbiranju sredstev za pomoč otrokom s šolskimi potrebščinami.

Dodatna oznanila v Word-ovi datoteki lahko prenesete tukaj.