Avtor: zuponikva Objavljeno: 26. 06. 2022

Oznanila - Dodatna oznanila

Tokrat se iskreno zahvaljujem prav vsem, ki ste pripravili praznovanje ob moji srebrni maši in slovesu na Ponikvi. Slovesnost je bila res izjemna tako v tistem delu v cerkvi kot na popoldanskem druženju pod šotorom. Vsem skupaj in vsakemu posebej, ki ste se trudili in izpeljali slovesnost, iskren Bog plačaj. Prav tako sem iz srca hvaležen za vsak vaš dar, ki ste ga velikodušno prispevali. Z zbranim denarjem smo poplačali stroške prireditve, preostali del pa sem skupaj z darom ob božičnem blagoslovu uporabil za nakup novega avtomobila. Ostaja res prijeten občutek, da smo se skupaj trudili in naredili veliko lepih stvari in si želim, da bi bilo tudi v bodoče tako. Na priprošnjo bl. A. M. Slomška naj vas Bog vedno obilno spremlja s svojim blagoslovom.
            V tednu, ki je pred nami, bo potekal oratorij od ponedeljka, 27., do četrtka, 30. junija. Osrednji junak je sv. Ignacij Lojolski, osrednja misel pa njegov rek Za Božjo slavo. Prijavljenih je več kot 55 otrok, za katere bo skrbelo približno 15 animatorjev. Zelo smo jim hvaležni. Oratorij priporočamo v molitev, starše pa vabimo, da se radi ustavite pri župnišču in po bliže spremljate oratorijski program. Veseli bomo tudi Vaše sladke podpore.
            V sredo bo praznik sv. Petra in Pavla. Ta dan je pri nas dan češčenja Sv. Rešnjega telesa ali celodnevno češčenje. Če je le mogoče, vas vabim, da se ustavite pred Najsvetejšim v času, ki je določen za Vašo vas. Sicer pa ste dobrodošli kadarkoli.

Lutrje: po prvi sv. maši do 9.00
Dobovec: 9.00 - 9.30
Slatina: 9.30 - 10.00
Bobovo, Srževica: 11.00 - 11.30
Ostrožno: 11.30 - 12.00
Ponikva: 15.00 - 15.30
Uniše, Zg. Selce: 15.30 - 16.00
Podgaj, Ponkvica: 16.00 - 16.30
Boletina, Okrog: 16.30 - 17.00
Hotunje: 17.00 - 17.30
Zagaj: 17.30 -18.00
Ministranti, pevci, bralci, ŽPS, zakonska skupina, …: 18.00
Litanije: 18.30
Sklep z blagoslovom in sv. maša: ob 19.00

Najsvetejše bo izpostavljeno od 8.30 do 10.00, od 11.00 do 12.00 in od 15.00 do 19.00. Sv. maše bodo ob 7.30, 10.00 in ob 19.00, ko bo tudi slovesen sklep. Lepo vabljeni.
            Ta teden je tudi četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota. Vabljeni k molitvi za nove duhovne poklice in k češčenju Jezusovega in Marijinega Srca.
            V mesecu juliju ne bom mogel obiskati starejših in bolnikov po domovih, kar pomeni, da tokrat ne bom prišel na obisk.
            Zahvaljujemo se farankam iz sp. dela Ponikve za vestno čiščenje in krašenje cerkve, župnišča in okolice v mesecu juniju. V juliju pa so na vrsti farani iz Lutrij.
            Prihodnja nedelja bo prva nedelja v mesecu, zato bo po maši darovanje okrog oltarja. Za Vaše darove se priporočamo.
            Ker bom v mesecu juliju na caminu, to je na poti sv. Jakoba v Compostelo v Španiji, na Ponikvi od 3. julija naprej med tednom ne bo sv. maš. Kot smo že navajeni, bo nedeljska sv. maša že v soboto zvečer ob 19.00, ob nedeljah pa bo sv. maša samo dopoldne ob 9.00. Prihodnjo nedeljo in vse nedelje v juliju bo torej sv. maša samo ob 9.00 dopoldne. V nujnih primerih se obrnite na duhovnika kapucina Vinka Škafarja, ki ga dobite na tel. št. 031 542 238, ali na e-pošto: vinko.skafar@rkc.si.
            V 78. letu starosti je umrla Štefanija Bučer, roj. Gaber, iz Zagaja 7. Pogrebna sv. maša in nato pogreb bo v torek, 28. junija, ob 16.00. Pokojnico bodo pripeljali v poslovilno vežico na Ponikvi v torek, 28. junija, ob 12.00. Molimo za pokojno Štefko.
            Vzemite novo številko Družine, in novo Ognjišče.
            Ta teden ministrirata: Miha Grosek in Jožef in Jožef Sovič.

Dodatna oznanila v Word-ovi datoteki lahko prenesete tukaj.