Avtor: arhiv Objavljeno: 24. 09. 2008

Slomškov god

Slomškov god bomo obhajali v sredo, dne 24. septembra s sveto mašo ob 7.00 in zvečer ob 19.00. V soboto, dne 27. septembra bomo obhajali Slomškov dan z raznimi dogodki skozi ves dan.

Naslov dneva : Preljubo veselje, oj kje si doma:

Najprej bo delovno in romarsko srečanje učiteljev, vzgojiteljev in katehetov na Slomškovi rojstni hiši, nato v osnovni šoli in končno v cerkvi.

Kaj se bo dogajalo?

9.00 Zbiranje v Slomškovi rojstni hiši ob glasbenem programu

9.30 Pozdrav in uvod v delavnice

10.00 - 12.30: delo v skupinah

Skupine:

• glasbena :

• literarna:

• slikanje na svilo:

• astronomska:

• pohodna

• umetnostno - zgodovinska:

• športna:

• vzgojna - o ustvarjalnosti:

• vzgoja v eno starševskih družinah :

13.00 : kosilo v OŠ Ponikva;

14.30 : kulturni program v OŠ Ponikva:

15.00 : podelitev Slomškovih priznanj:

16.00 : Sv. maša v cerkvi sv. Martina na Ponikvi, glavni maševalec in pridigar : dr. Marjan Turnšek;

Zvečer bo procesija z lučkami od Slomškove rojstne hiše do župnijske cerkve. Začetek procesije bo ob 19.00 pre rojstno hišo na Slomu, ob 20.00 pa bo sveta maša, ki jo bo daroval kanonik mariborske nadškofije g. Jože Goličnik.

V nedeljo 28. 9. se bomo pridružili obhajanju Slomškove nedelje v Brestanici . Ob 15.00 molitvena ura ob 16.00 sveta maša - somaševanje škofov in duhovnikov.

Lepo vabim k molitvi in k udeležbi na srečanjih.