Cvetna nedelja 2020 - Pušeljci

Letošnja cvetna nedelja je posebna, kakor bo posebno celo velikonočno praznovanje, saj velja poseben režim zaradi nevarnosti širjenja virusa SARS CoV-2. Pristojne civilne in cerkvene službe so naročile in tako je bilo: Nobenih slovesnosti z udeležbo ljudstva! Je pa ganljivo, ko sem dobil kar nekaj fotografij, ki prikazujejo, da ste doma naredili pušeljce, šope ali presmece (butare), tako kot bi jih, če bi jih lahko prinesli k blagoslovu v cerkev. Še bolj ganljivo je videti vaše domove, kjer ste si res naredili prave domače kapelice in zbrano spremljali bogoslužje. Naj bodo slikce trajen spomin na to obdoje, hkrati pa tudi spodbuda meni in vam, da bomo kljub omejitvam ostali med seboj povezani v molitvi, zato ker smo po krstu vsi povezani z istim Kristusom, našim Odrešnikom. Prav zaradi našega čudnega stanja ga bomo te dni še bolj doživeto spremljali na poti na Kalvarijo, v velikonočnem jutru pa še z večjim hrepenenjem gledali v njegov prazen grob.
       Na koncu maše sem vas povabil, da mi pošljete slikco vaših pušeljcev, In ste mi jih poslali nekaj. Prisrčna hvala vsakemu izmed vas in iskrena hvala za soglasje za objavo na spletu.
       Na fotografijah lahko prepoznate naslenje osebe (ali njihove pušeljce): Lara in Julia Siter, Anže in Anej Ferlež, družini Laubič-Kušar, družina Dečman, družina Kumberger Vodenik, Rene Špur, družina Novak iz Trboj pri Medvodah, Ema Koražija (imajo navječji pušeljc - doslej), Maja Košak, Ema in Žiga Podkrajšek, Irena Mlakar iz Šentruperta, Iva in Ema Zabukovšek, Marjeta Planko, Matjaž Slemenšek, Miha in Zala Kolar, Tomaž Zabukošek, družini Vodušek Jurak iz Jarmovca, Trezika Buser, Laura in Teja Vrečko, družine Potočnik, Ocvirk in Galuf, družina Pevec (Ajderčan), Jan Šibal, Eva Buser, Breda Krajnc, Neža Podkrajšek, Rok Bračič, Klara Zaubukovšek, Nina in Anja Horvat, Lana in Rebeka Leber, Gašper in Maruša Otorepec, Zinka in Ivan Javornik.