Avtor: arhiv Objavljeno: 16. 05. 2009

Revija odraslih cerkvenih pevskih zborov Dekanije Šmarje pri Jelšah

Vsako leto v Dekaniji Šmarje pri Jelšah pripravimo revijo pevskih zborov: enakrat se srečajo odrasli mešani zbori, enkrat pa otroško-mladinski. Tokrat pripravlja srečanje naša župnija. Ob 15.00 bo peta sveta maša. Pri njej bodo sodelovali združeni zbori, ki skupaj štejejo približno 220 pevcev in pevk.Sveto mašo bo vodil domači župnik Miha Herman. Po maši se bo vsak zbor predstavil z dvema pesmima. Od teh bo ena posvečena Antonu Martinu Slomšku, saj obhajamo letos 10 let od beatifikacije in 150 let od Slomškove prureditve takratne lavantinske škofije in njegovega prihoda v Maribor. TAko se tudi naša revija vključuje v praznovanje Slomškovega leta. Drugo pesem je vsak zbor lahko izbral po svoji presoji.

Veseli smo sodelovanja devetih zborov in upamo, da se nam drugo leto pridruižijo tudi ostali zbori, ki se letos slučajno ne bodo udeležili revije.