Avtor: arhiv Objavljeno: 19. 05. 2009

Peli so pevski zbori iz dekanije Šmarje

V reviji, ki je sledila, je zapelo 9 odraslih mešanih zborov po dve pesmi. sodelovale so naslednje župnije: Dramlje, Kalobje, Slivnica (dva zbora), Šmarje (dva zbora), Šentjur, Zibika in Ponikva. Ker je letos Slomškovo leto in je bila revija v njegovi rojstni župniji, smo si izbrali po eno pesem z njegovim besedilom ali o njem. Drugo pa si je zbor izbral po svoji presoji. Zbore in pesmi je s Slomškovimi mislimi lepo povezovala Irena Zevnik.

Pri vseh zborih smo lahko slišali lep nivo petja. Razveseljivo je, da je pri večini zborov videti med pevci in pevkami precej mladih. To nas potrjuje v spoznanju, da se po naših župnijah duhovniki, organisti, zborovodje in pevci uspešno prizadevamo, da lepa cerkvena zborovska pesem živi in hkrati daje tudi upanje, da bo ostala živa tudi v prihodnjih desetletjih. Vsekakor ne smemo spregledati pomembnega deleža v glasbi in kulturi nasploh, ki živi in raste po naših župnijah. Taka revija je priložnost za skupno petje, spodbuda za novo pripravljene pesmi in za kvalitetno obdelavo izbranih pesmi. Je pa tudi lepa priložnost slišati druge zbore in ohraniti in poglobiti prijateljske vezi med župnijami, zbori in pevci osebno. Gostoljubne gospodinje so pripravile pevcem in pevkam bogato pogostitev, možje pa so pripravili oder, mize in pijačo. Lahko rečem, da je bilo vse lepo in kvalitetno izvedeno.

Več fotografij najdete v fotogaleriji- utrip župnije.