Avtor: arhiv Objavljeno: 15. 05. 2010

Zaključna prireditev Slomškovega bralnega priznanja

V soboto, 15. maja 2010, je na Ponikvi potekala slovestnost ob 10. obletnici Slomškovega bralnega priznanja. Kljub dežju se je v osnovni šoli zbralo med 450 in 500 udeležencev. Hvala ga. ravnateljici za gostoljubnost. S svojo prisotnostjo so nas počastli tudi pobudniki in začetniki SBP - župnik Miha Herman, pisateljica Berta Golob ter predstavnica Mohorjeve družbe Celje. Prireditev je potekala v organizaciji Slovenskega katehetskega urada, pod vodstvom ge. Andreje Štunf ,v sodelovanju z župnijo Ponikva. Ponosni so, da se je število bralcev povečalo, saj je prvo leto bralo 1.500 otrok, sedaj pa že kar 5.000. Del programa, ki ga je vodil Jure Sešek, je prenašal tudi radio Ognjišče. Veseli smo, da je v tem času prepeval naš otroško - mladinski pevski zbor pod podstvom ge. Suzane Rožanc. Potem pa je zbrane navdušil še čarovnik - glasbenik Grega. Pri sveti maši so sodelovali otroci iz vseh župnij Slovenije. Šmarnice je prebrala kar avtorica sama, mlada pisateljica Dragica Šteh. Predstavila nam je policijskega vikarja, duhovnika Janeza Novaka. Bilo je zelo zanimivo! Na koncu pa smo dobili priznanja in kipce Slomška-pastirja, ki je prav na paši zelo rad bral. V vlogi mladega Tončka je vse navzoče pzdravil naš ministrant Miha Andrinek.

V naši župniji beremo zvesto vseh 10 let. Letos je srečanje pridno obiskovalo 8 deklet. Iskrene čestitke! K branju pa vabimo še več bralcev in bralk. Pridružite se nam. Skupaj nam bo še lepše.

S klikom na tole povezavo pa si lahko ogledate še fotografije, ki jih je posnel g. Drago Juteršek.