Srečanje zakoncev jubilantov

V nedeljo, 23. avgusta 2015, je na Ponikvi potekalo srečanje zakoncev jubilantov. To je srečanje, ki ga pripravimo vsako leto za tiste pare, ki v tistem letu praznujejo obletnico poroke zaokroženo na 5 let. Tokrat se je srečanja udeležilo 24 parov, med njimi biseroporočenca Amalija in Franc Vipotnik in kar 5 parov zlatoporočencev: Erika in Jakob Pisanec, Hedvika in Alojz Gajšek, Marica in Mirko Gajšek, Anica in Jože Majer ter Anica in Franc Žurej.
            Zakonce jubilante so s svojim petjem počastili člani cerkvenega mešanega pevskega zbora Ponikva pod vodstvom Blanke Cingl, slovesnost pa je vodil g. Ivan Šumljak, tajnik celjskega škofa in koordinator mladinske pastorale v celjski škofiji. V svojem neposrednem nagovoru je navzoče spodbujal k temu, da bi vložili vse v to, da bi živeli uspešno zakonsko življenje, saj se lahko le takrat to, kar vložimo, tudi stoterno obrestuje. Da je celotna slovesnost nemoteno potekala, pa je poskrbela domača zakonska skupina.
            Po končani slovesnosti je sledilo še prijateljsko druženje v kletnih prostorih župnišča.