Martinova nedelja 2022

V nedeljo, 13.11.2022, smo praznovali god sv. Martina, farnega zavetnika naše župnije. Praznovanje je bilo še posebej slovesno, saj smo bili priča tudi umestitvi našega novega župnika Jožefa Planinca, ki je poleg naše župnije v soupravo prevzel tudi župnijo Dramlje. Umestitev je vodil dekan šmarske dekanije Damjan Ratajc. Pri bogoslužju je sodeloval tudi mariborski generalni vikar in naš domačin Janez Lesnika. Bogoslužje so s svojimi glasovi polepšali člani cerkvenega mešanega pevskega zbora Ponikva, pod vodstvom Anje Brečko in mešanega otroškega in mladinskega pevskega zbora Ponikva, pod vodstvom Marije Klančar.  Po sveti maši je bil na Slomškovem trgu pred cerkvijo tudi blagoslov novega vina, last Ponkovških kletarjev. Po blagoslovu je sledila pogostitev in pokušina novega vina.